środa, 10 lipca 2024

Murzyn zrobił swoje...

 Płacz mediów: "Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów"

Czy dawaliście dupy Tuskowi przez tyle lat  ? Dawaliście. Czy mieliście z tego przyjemność ? Ogromną.

Już nie jesteście mu potrzebni. Teraz zaczynacie mu przeszkadzać, a nawet podskakiwać. 

 O godz. 13 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska oraz marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z przedstawicielami mediów ws. zmian w prawie autorskim

Nie mam wątpliwości, że w interesie zarówno mediów, dziennikarzy, twórców, ale też w interesie każdej przyzwoitej władzy publicznej jest utrzymanie maksymalnego poziomu niezależności mediów, i to nie tylko niezależności politycznej — dodał Tusk, wskazując, że chodzi również o niezależność wobec Big Techów.

Odnosząc się do unijnej dyrektywy, która wdrażana jest w oprotestowywanych przez wydawców zmianach w prawie autorskim, premier podkreślił, że trudno w europejskich krajach znaleźć model jej implementacji, który byłby „optymalny” i który „łatwo byłoby naśladować”.

Szef rządu przeprosił przedstawicieli mediów za być może późny termin spotkania. - Chciałem zbadać, czy jest jakiś model, o którym ja mógłbym powiedzieć, że jest bezpieczny z punktu widzenia państwa i da gwarancję wam. Czasem wydaje się, że model skandynawski, fiński, niemiecki, francuski jest ok, że można go kopiować. Tutaj akurat mam wątpliwości, czy w Europie znajdziemy model, który można kopiować - mówił do wydawców i przedstawicieli prasy premier. - Ostatnie, na czym mi zależy, to żebyśmy się rozstali z poczuciem, że wszystko jest ok i wszystko jest załatwione, a tak naprawdę nie do końca zrozumieliśmy się, co mamy załatwić - przyznał Tusk 

Ale być może (…) to jest ten moment, kiedy będziemy musieli umieć wypracować taki pozytywny ewenement

Pani Holland, chyba nie umie pani powiedzieć o co pani się rozchodzi.

w środę, przed spotkaniem w centrum "Dialog", Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że z porządku obrad wykreślony zostanie punkt dotyczący rozpatrzenia noweli ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Komisja Kultury i Przekazu pochyli się nad nią dopiero w czwartek (11 lipca) o godz. 8:30. Następnie, po przygotowaniu przez komisję sprawozdania, projekt może wrócić do porządku obrad.



Czy wiecie, co się robi z takimi łajdakami, jak wy ? Teraz już wiecie. I nie sądzę, żeby strajk kobiet czy inne tego typu "organizacje" wam pomogły.

4 komentarze:

  1. dobrze im tak...już pierwsi podnoszą larum; kto następny???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. podobno przedstawiciele mediów wyszli ze spotkania z Tuskiem usatysfakcjonowani

      Usuń
  2. następni-proszę, do usatysfakcjonowania ....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Strajk kobiet przegrał aborcję i nie protestuje - czyli są usatysfakcjonowane.

      Usuń